wysyłka szkła kurierem

Jeśli przesyłasz kurierem delikatne przedmioty, musisz szczególnie zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Czy wiesz, o czym należy pamiętać podczas pakowania szkła? Zanim jednak przygotujesz niezbędne kartony i wypełniacze, koniecznie musisz sprawdzić, która firma kurierska podejmie się dostarczenia delikatnych przedmiotów. Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Sprawdźmy!

Jak zapakować szklane przedmioty przed wysyłką?

Zanim zdecydujesz się zamówić kuriera, powinieneś dokładnie zaplanować zabezpieczenie swojej paczki. Pamiętaj, że obowiązek właściwego zapakowania szkła zawsze leży po stronie nadawcy. Jeśli nie zastosujesz wystarczająco wytrzymałych materiałów i nie ochronisz delikatnych przedmiotów na czas transportu, to sam możesz przyczynić się do ich uszkodzenia. Firma kurierska nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe zabezpieczenie szklanych produktów. Paczka powinna mieć także odpowiednie oznaczenie, na przykład w formie naklejki, aby kurier od samego początku wiedział, z jakim przedmiotem ma do czynienia.

Jak wysłać kurierem szkło?

Oczywiście najpierw trzeba znaleźć właściwą firmę kurierską. Wiele firm kurierskich nie realizuje dostawy w przypadku kruchych przedmiotów, które są szczególnie podatne na uszkodzenie. Jeśli zatem decydujesz się na przesłanie szkła kurierem, musisz liczyć się z ryzykiem. Należy przy tym podkreślić, że prawo przewozowe jest po stronie dostawcy. Jeżeli wysyłka zawiera przedmioty szczególnie kruche, przewoźnik zostaje wyłączony z odpowiedzialności za ich ewentualne .szkodzenie podczas transportu. Raczej nie sprawdzą się do tego foliopaki

Zabezpieczenie paczki ze szkłem – na co zwracać uwagę?

Czy zatem bezpieczna wysyłka delikatnych przedmiotów jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak – jeśli tylko zadbasz o ich skuteczne zabezpieczenie. Śmiało możesz wybrać nawet przesyłki kurierskie realizowane do automatów Paczkomat. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Jeżeli masz wątpliwości, czy dobrze zapakowałeś szklane przedmioty, skontaktuj się z konsultantem firmy kurierskiej, który udzieli Ci dodatkowych informacji. Najlepiej postaw na przewoźnika od lat cieszącego się doskonałą renomą na rynku. Przykładem może być firma InPost, która chętnie podejmuje się dostarczenia paczek z niestandardową zawartością.

Postaw na odpowiednie materiały do pakowania delikatnych przedmiotów

Zastanawiasz się, jakie opakowanie będzie najlepszym rozwiązaniem, aby w bezpieczny sposób wysłać kurierem szkło? Wybór nie może być przypadkowy, jeśli przesyłka ma dotrzeć do adresata w nienaruszonym stanie. Ważny jest nie tylko sam karton, na którym zostaną umieszczone dane adresata, ale także dostosowane do zawartości wypełniacze. Nawet najostrożniejszy kurier nie będzie w stanie zagwarantować bezpiecznej dostawy, jeśli nie zadbasz o to, aby w odpowiedni sposób zapakować szkło.

Zapakowanie szkła w karton – o czym pamiętać?

Do pakowania delikatnych przedmiotów ze szkła warto wybrać wytrzymały, a zarazem dość gruby karton. Bardzo ważne jest, aby był on w idealnym stanie. Jakiekolwiek wybrzuszenia, przetarcia, zagniecenia czy inne uszkodzenia typowo mechaniczne, znacznie zmniejszają jego wytrzymałość. Nie należy też decydować się na zużyty karton, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie jest zniszczony. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na jego grubość. Aby w bezpieczny sposób wysłać szkło kurierem, najlepiej postawić na sztywny karton, który składa się z co najmniej kilku warstw. Wszystko w trosce o szklany przedmiot.

Dobrym pomysłem jest także włożenie go do kolejnego pudełka. Pamiętaj, że nadmiarowe opakowania są bardzo skuteczne pod kątem lepszej amortyzacji. Jeśli zdecydujesz się na nadanie przesyłki kurierskiej w dwóch kartonach, zastanów się nad ich optymalną wielkością. Zaleca się, aby jeden z nich był o tyle większy, aby można było zastosować dodatkową wyściółkę oddzielającą od siebie oba pudełka.

Zabezpiecz szklany przedmiot za pomocą wypełniaczy

Delikatne przedmioty nie mogą być przesyłane bez wypełniaczy. Jeśli o nich zapomnisz, zwiększa się prawdopodobieństwo uszkodzenia paczki podczas transportu. Zależy Ci na bezpiecznej wysyłce szkła o nieregularnych kształtach? W takim wypadku zastosuj wypełniacze, które dopasują się do specyficznej formy produktu. Dzięki nim nie tylko zabezpieczysz zawartość paczki przed naciskiem innych przesyłek, ale także ochronisz szkło przed obijaniem się wewnątrz pudełka. Szeroki wybór wypełniaczy pozwala idealnie dopasować je do specyfiki wysyłanego przedmiotu. Pakowanie przesyłki na tym etapie jest bardzo istotne, aby zadbać o dobrą amortyzację.

Dobrze wypełniona paczka nie powinna mieć wewnątrz wolnych przestrzeni. Jakie wypełniacze najlepiej sprawdzają się w przypadku konieczności zabezpieczenia szklanych przedmiotów? Dobrym wyborem może być chociażby pocięta gąbka, którą z łatwością można wetknąć w wolne miejsca. Inną propozycją są kawałki styropianu lub cały wkład styropianowy. Można również zdecydować się na pogniecione kawałki gazet bądź pocięte kawałki tektury – w tym przypadku należy jednak pamiętać, aby były ono odpowiednio grubsze.

Kilka przedmiotów? Postaw na oddzielne zapakowanie szkła!

Przesyłasz kilka delikatnych przedmiotów jednocześnie? W takim wypadku koniecznie pamiętaj, aby każdy z nich zapakować osobno. Warto oddzielić je między sobą dodatkowymi wypełniaczami. Najlepiej każdy szklany przedmiot dokładnie owinąć folią bąbelkową, a potem obłożyć tekturą lub innym materiałem zabezpieczającym. Jeśli o tym zapomnisz, wysyłane produkty będą się obijać, co może skutkować ich stłuczeniem lub innym mechanicznym uszkodzeniem.

Uwaga szkło – o tym pamiętaj!

Podczas transportu Twoja przesyłka cały czas jest narażona na uszkodzenie. Kurier może ją umieścić między innymi paczkami, które dodatkowo będą się przesuwać w czasie jazdy. Taka sytuacja znacznie zwiększa ryzyko przypadkowego otwarcia paczki. Jak można temu zapobiec? Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby karton gotowy do wysyłki dokładnie okleić taśmą. Najlepiej wybrać jej szeroki wariant i okleić paczkę kilka razy w newralgicznych miejscach.

Czy firmy kurierskie dostarczają tafle szkła?

Nawet doświadczone firmy kurierskie nie podejmują się zleceń, w których istnieje duże ryzyko uszkodzenia przesyłki. Musisz liczyć się z tym, że w przypadku transportu jednolitych tafli szkła nie uda Ci się znaleźć przewoźnika. Na szczęście firmy zajmujące się usługami szklarskimi same dbają o zapewnienie klientom bezpiecznego dowozu na adres. Wiele z nich korzysta ze specjalnych naczep do przewozu szkła, które świetnie sprawdzają się nawet przy kilkumetrowych taflach. To najlepsze rozwiązanie, aby mieć gwarancję, że firma zastosuje odpowiednie opakowanie i samo szkło zostanie dostarczone w nienaruszonym stanie. Należy jednak podkreślić, że profesjonalne usługi transportowe wiążą się z dodatkowymi kosztami – czasami jednak są one wliczone w cenę produktu, czyli przykładowo szklanej tafli.

Wysyłka szklanych przedmiotów – jak oznaczyć paczkę?

Odpowiednie zapakowanie szklanych produktów nie wystarczy, aby zadbać o bezpieczeństwo paczki. Bardzo ważne jest także jej właściwe oznaczenie. Jak w praktyce należy je wykonać? Obecnie powszechnie stosowane są specjalne naklejki, których celem jest poinformowanie kuriera, że w paczce znajdują się przedmioty szklane. Najczęściej widnieje na nich czytelny napis: uwaga szkło. Zazwyczaj na naklejkach widać także symbol kieliszka – wystarczy, że kurier zerknie na paczkę, aby wiedzieć, że w środku znajdują się kruche przedmioty.

Podsumowanie – wysyłka szklanych przedmiotów

Pakowanie szkła nie musi być trudne, jeśli sięgniesz po odpowiednie kartony, wypełniacze i inne zabezpieczenia. Nie obawiaj się wysyłki szklanych przedmiotów – skorzystaj z usług profesjonalnej firmy kurierskiej, która podejmie się tego zadania. Zaufaj doświadczonemu przewoźnikowi, ale pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy skuteczne zabezpieczenie produktów podczas transportu. Skorzystaj z naszych wskazówek, dzięki którym szkło dotrze do adresata w nienaruszonym stanie.

Polecane

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw – co to oznacza?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pojęcie bezpieczeństwa łańcucha dostaw nie powinno być Ci…

Produkty, które najlepiej sprawdzą się do pakowania paczek

Prowadzisz sklep online i szukasz odpowiednich produktów do pakowania przesyłek? Postaw na…