Produkty do wypełniania paczek

Kiedy nadajemy przesyłkę, najbardziej zależy nam na tym, żeby dotarła na miejsce w idealnym, nienaruszonym stanie. W końcu nierzadko musi przebyć długą drogę, a warunki w transporcie są bardzo wymagające. Tym bardziej że auto kuriera wypełnione jest paczkami niemal po brzegi. Obojętnie, jakiego rodzaju przedmioty mamy zamiar wysłać, powinniśmy szczególnie przyłożyć się do ich odpowiedniego zapakowania — tak, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko ewentualnych uszkodzeń. Sam karton nie wystarczy, żeby wysyłany przedmiot został właściwie zabezpieczony. Z pewnością przydadzą się również wszelkiego rodzaju wypełniacze do paczek, które idealnie amortyzują wstrząsy podczas transportu. Na bezpieczeństwie wysyłanego produktu zależy nam przecież najbardziej. Poznaj najlepsze materiały do pakowania przesyłek!

Wypełniacz do paczek – dlaczego należy go używać?

Wysyłanie rozmaitych przedmiotów stało się bardzo popularne. Nie tylko zamawiamy towary przez Internet, ale też sami chętnie wystawiamy na aukcjach rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Nie wspominając o wysyłce paczki do rodziny i znajomych, co chyba nigdy się nie zmieni. Czasem w pośpiechu łatwo zapomnieć o właściwym zapakowaniu przedmiotów. Zależy nam, żeby jak najszybciej nadać przesyłkę, więc stawiamy na podstawowe zabezpieczenia. Wybieramy solidny, trwały karton, ale pomijamy wypełnienie, co może skutkować poobijaniem towarów podczas transportu. Jeśli nadajemy delikatne produkty, tym bardziej musimy zminimalizować możliwość ich przemieszczania się w pudle. Wypełniacz do paczek znakomicie amortyzuje wszelkie wstrząsy i sprawia, że przesyłka staje się bardziej odporna na wgniecenia lub zagniecenia. Oczywiście powinniśmy dostosować materiał wypełniający do danego towaru. Inaczej zapakujemy na przykład kosmetyki, a inaczej sprzęt elektroniczny. Przedmioty nigdy nie powinny swobodnie przesuwać się w kartonie — nawet jeśli zostały owinięte w papier.

Wypełniacze do przesyłek: jakich materiałów używać, żeby zawartość paczki była bezpieczna?

Skoro wypełnienie wolnych przestrzeni w przesyłce pozwoli uniknąć uszkodzeń i zagwarantuje, że produkt dotrze na miejsce w idealnym stanie, jaki wypełniacz wybrać? Wraz z rozwojem branży e-commerce i rosnącym zapotrzebowaniem na usługi kurierskie, pojawiło się wiele sklepów oferujących profesjonalne wypełniacze do paczek. Jednak aby zabezpieczyć zawartość kartonu, możemy też sięgnąć po ekologiczne materiały, które mamy w domu, wykorzystując je ponownie. Opcji jest naprawdę sporo. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Najpopularniejsze wypełniacze do paczek

Folia bąbelkowa sprawdza się właściwie w każdym przypadku: niezależnie od tego, jaki towar zamierzamy nadać. Folia bąbelkowa cechuje się wysoką wytrzymałością i jest wodoszczelna, dlatego znakomicie zabezpieczy produkty przed wstrząsami, wgnieceniami, zarysowaniem, a nawet przemoczeniem. Sprzedawcy internetowi często korzystają z folii, więc jeśli często robimy zakupy online, warto ją zachowywać. Folia bąbelkowa nie jest ekologicznym rozwiązaniem (trudno się recyklinguje), dlatego warto wykorzystywać ją ponownie.

Pianka wypełniająca do paczek — świetnie pokrywa wolne przestrzenie w kartonie, dzięki czemu każdy produkt jest ustabilizowany i nie przemieszcza się podczas transportu. Używając wypełniaczy w postaci pianki, możemy łatwo zabezpieczyć nawet artykuły o nieregularnych kształtach — to właśnie takie produkty zazwyczaj sprawiają problem przy pakowaniu. Pianka wypełniająca to również niedrogie rozwiązanie.

Chipsy styropianowe — styropian jest bardzo miękkim i sprężystym materiałem, dlatego stanowi znakomite zabezpieczenie przedmiotów: jako wypełniacz sprawdza się bardzo dobrze. Jego ważną zaletą jest fakt, że w momencie odkształcenia po chwili wraca do pierwotnego kształtu. Chipsy styropianowe z powodzeniem wykorzystamy ponownie.

Papierowe wypełniacze do paczek — czasem szukamy idealnego wypełnienia w sklepach i na formach internetowych, zapominając o podstawowych materiałach, jakim jest zwykły papier, a nawet gazety. Możemy wykorzystać go do zapełnienia pustych przestrzeni w kartonie lub do opakowania/owinięcia wysyłanych produktów. Świetnie nadaje się do przełożenia delikatnych, kruchych rzeczy wymagających niezwykłej staranności przy pakowaniu. Wypełniacze z papieru zazwyczaj mamy pod ręką, więc nie musimy szukać i kupować — wystarczy zebrać niepotrzebne gazety.

Poduszki powietrzne — ciekawe wypełnienie, które poleca się przede wszystkim, jeśli musimy wysłać większe przedmioty. Poduszki powietrzne zapobiegają przesuwaniu się zawartości przesyłki i mają właściwości amortyzujące. Bez żadnego problemu uzupełnimy nimi nawet dużą przestrzeń w paczkach i ochronimy towary.

Skropak — to opcja przyjazna dla środowiska, ponieważ tego rodzaju wypełniacz jest tworzony na bazie skrobi i w stu procentach biodegradowalny. Nadaje się do każdego rodzaju przesyłek, a co najważniejsze: możemy wykorzystać go ponownie. Skropak cechuje się wytrzymałością, odpornością na wysokie temperatury i elastycznością. Dopasowuje się do pakowanych produktów.

Folia antystatyczna — doskonale zabezpiecza przedmiot podczas transportu. Szczególnie nadaje się do ochrony sprzętu elektronicznego, np. różnych podzespołów. Znajdziemy ją również pod postacią wygodnych woreczków.

Dostawa przesyłek – pamiętaj o odpowiednim opakowaniu

Jeśli korzystamy z usług profesjonalnej, rzetelnej firmy kurierskiej, nie musimy martwić się, że przesyłka nie dotrze do miejsca docelowego w wyznaczonym czasie lub zostanie zniszczona. Warto mieć jednak na uwadze, że kurier jednorazowo przewozi bardzo dużą ilość paczek o różnych gabarytach. Sam transport powoduje wstrząsy, więc bez właściwego zabezpieczania zawartości kartonów podczas pakowania narażamy paczkę na ryzyko uszkodzenia. Korzystanie z wypełniaczy pozwoli nam uniknąć ewentualnych uszkodzeń i problematycznych sytuacji. Wybór rodzaju wypełnienia zależy od nas samych. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na towar przeznaczony do nadania. Z jakiego tworzywa zostały wykonane przedmioty? Czy są podatne na zarysowania, stłuczenie, obicia? Wówczas wystarczy folia bąbelkowa do owinięcia każdego artykułu i dowolny materiał wypełniający wolną przestrzeń w kartonie. Zawsze trzeba podchodzić do pakowania z należytą starannością. Korzystanie z wypełniacza to konieczność, ale nie musimy kupować materiałów specjalnie przeznaczonych do tego celu. Warto zatrzymywać zabezpieczenia przesyłek, gdy otrzymujemy swoje zakupy online lub po prostu postawić na papier czy pomiętą gazetą. Inaczej będzie w przypadku, gdy nadajemy przesyłki do klienta. Wówczas używanie dedykowanych wypełniaczy sprawdzi się zdecydowanie lepiej: również pod kątem wizerunkowym.

Odpowiednie pakowanie to podstawa!

Przygotowując produkty dla klientów, musimy zawsze pamiętać, że chcą oni dostać w pełni sprawny towar. Dlatego też stawiajmy na odpowiednie zabezpieczenia przesyłki, uważajmy w przypadku delikatnych towarów (firmy kurierskie często stosują dodatkowe oznaczenia), a także dobierajmy odpowiedniej wielkości opakowania do przedmiotu. Tylko wtedy nasz towar dotrze bezpiecznie na miejsce, a klient będzie zadowolony z zamówienia. Szybka i bezpieczna dostawa – postaw na nią w swojej firmie!

Polecane

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw – co to oznacza?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pojęcie bezpieczeństwa łańcucha dostaw nie powinno być Ci…

Produkty, które najlepiej sprawdzą się do pakowania paczek

Prowadzisz sklep online i szukasz odpowiednich produktów do pakowania przesyłek? Postaw na…