Platformy sprzedażowe

Interesuje Cię sprzedaż online, ale nie wiesz, jak rozpocząć swoją przygodę z e-commerce? W dzisiejszych czasach to prostsze niż myślisz! Wirtualna przestrzeń daje Ci wiele możliwości na pozyskanie przyszłych klientów. Co więcej, nie musisz decydować się na założenie własnego sklepu internetowego – są na to również inne sposoby! Sprawdźmy zatem, jakie kanały sprzedaży masz do dyspozycji!

Internetowe platformy sprzedażowe

Zanim założysz własny sklep internetowy, skorzystaj z możliwości prowadzenia sprzedaży online za pośrednictwem jednej lub kilku platform sprzedażowych. Będzie to odpowiedni dla Ciebie test, a do tego nie generuje takich kosztów jak tworzenie własnej strony internetowej wraz ze sklepem online. Masz do wyboru zarówno polskie, jak i zagraniczne kanały prowadzące sprzedaż internetową. Sprawdźmy je!

Polskie kanały sprzedażowe

Allegro

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych serwisów sprzedających jest Allegro. Dzięki tej platformie możesz szybko dotrzeć do wielu klientów, oferując im konkretne produkty. Jako sprzedający na pewno docenisz intuicyjną obsługę panelu, pozwalającą między innymi na szybkie dodawanie zdjęć poszczególnych produktów oraz opisów produktowych. Platforma cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na szereg funkcjonalnych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo dla klientów oraz sprzedawców. Ponadto klienci doceniają niezwykle szybką dostawę między innymi do Paczkomatów inPost!

OLX

Kolejną polską platformą, która pozwoli Ci sprzedawać w Internecie, jest OLX. Jeszcze parę lat temu platforma kojarzyła się głównie ze sprzedażą używanych przedmiotów, ale obecnie coraz częściej pojawiają się na niej oferty nowych produktów. Kluczowym atutem OLX jest możliwość udostępniania klientom swojego asortymentu bez dodatkowych płatności (tj. opłaty serwisowej). Za minus należy uznać samo finalizowanie transakcji, ponieważ odpowiada za nie kupujący i sprzedający.

Erli

Kolejna platforma, która pojawiła się stosunkowo niedawno i pozwala sprzedawać dowolne produkty w Internecie. Sprzedający może wybrać jeden z dwóch pakietów. Ponadto platforma oferuje wiele korzyści dla kupujących, przez co może okazać się, że sporo osób zdecyduje się na zakupy. Co ważne, na Erli mogą sprzedawać firmy, a nie osoby prywatne.

Zagraniczne kanały sprzedażowe

Amazon

Jeśli chcesz realizować wysyłki poza granice kraju, możesz sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem platformy Amazon. Dzięki temu znacznie zwiększysz zasięgi swojego sklepu, docierając do klientów na przykład z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Francji. Warto podkreślić, że od niedawna Amazon działa również w Polsce – wciąż jednak jest wykorzystywany głównie do prowadzenia sprzedaży internetowej poza granice kraju.

Ebay

Platforma Ebay nie cieszy się tak dużą popularnością jak Amazon, ale również pozwala dotrzeć do zagranicznego klienta. Opcje płatności i wysyłki są jasne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Większość osób realizujących sprzedaż w Internecie za pośrednictwem Ebay podkreśla, że platforma ma bardzo niewielki zasięg w naszym kraju, co stanowi jej główną wadę.

Media społecznościowe

Innym rozwiązaniem są po prostu media społecznościowe. Wielu początkujących właścicieli sklepów internetowych decyduje się na sprzedaż produktów właśnie w tym miejscu. Najpopularniejszym portalem jest Facebook, który pozwala dotrzeć potencjalnym klientom do produktów i usług praktycznie z dowolnej branży. I chociaż od strony czysto technicznej ta forma sprzedaży jest dość problematyczna, klienci chętnie z niej korzystają. Co równie ciekawe bardzo często organizuje się live sprzedażowy, kiedy to osoba prezentuje konkretne produkty, a klienci mogą je rezerwować. Ponadto warto podkreślić, że w social mediach działa wiele tematycznych grup, co pozwala szybciej dotrzeć do potencjalnych odbiorców danego produktu. Oprócz Facebooka możesz także wykorzystać inne portale społecznościowe – warto zwrócić uwagę chociażby na Instagram.

Czy warto otworzyć sklep internetowy?

Jeśli jesteś zdecydowany na założenie własnej działalności, możesz realizować sprzedaż we własnym sklepie internetowym. Warto samemu się przekonać, jak duży potencjał tkwi w branży e-commerce. Oczywiście decydując się na własny sklep internetowy, sam musisz zadbać o to, aby Twoja oferta przykuła uwagę potencjalnego klienta. Na początku należy zainwestować w skuteczne wypromowanie swojej działalności, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o istnieniu nowego sklepu internetowego. Najlepiej postawić na wielotorowe działanie. Aby wypromować konkretny produkt, warto wykorzystać potencjał mediów społecznościowych. Nie musisz prowadzić sprzedaży bezpośrednio na Facebooku czy Instagramie, ale ważne jest prowadzenie fanpage’a, który pomoże dotrzeć do potencjalnych klientów. Należy również wypromować sklep za pośrednictwem innych platform sprzedażowych. Wśród rozwiązań cieszących się szczególną popularnością właścicieli sklepów online warto wyróżnić następujące serwisy.

Ceneo.pl

To bez wątpienia jedna z najpopularniejszych porównywarek cenowych. Warto ją wykorzystać, aby potencjalny klient mógł zapoznać się z oferowanym asortymentem. Z tego rozwiązania korzystają zarówno właściciele popularnych sklepów internetowych, jak i osoby, które od niedawna prowadzą swój biznes w branży e-commerce. Ceneo cieszy się dużym zainteresowaniem internautów, ponieważ pozwala szybko sprawdzić, z jakiego sklepu opłaca się zamówić konkretny produkt. Można sprzedawać asortyment bezpośrednio przez tę funkcjonalną porównywarkę cenową.

Morele.net

Czy wiesz, że sprzedawać w Internecie możesz również za pośrednictwem innego sklepu internetowego? Wystarczy skorzystać z pomocy popularnego portalu Morele.net. Warto podkreślić, że specjalizuje się on w sprzedaży produktów z różnych kategorii, takich jak elektronika, zabawki, turystyka czy dom i ogród. W praktyce, niemal każdy właściciel sklepu może zdecydować się na współpracę. W przypadku Morele.net wiąże się ona z koniecznością uiszczania płatności w formie prowizji od sprzedawanych towarów.

Arena.pl

Jeśli jesteś właścicielem sklepu z zarejestrowaną działalnością gospodarczą, możesz także skorzystać z usług portalu Arena.pl. Chociaż nie cieszy się on taką popularnością jak Allegro, sprzedaż za jego pośrednictwem może być bardzo efektywna. Tę platformę cenią sobie przede wszystkim klienci zainteresowani produktami z takich działów, jak dom i ogród, motoryzacja, zabawki i dziecko, elektronika, moda czy kultura. Co ważne, rozpoczęcie sprzedaży nie wiąże się z koniecznością uiszczania prowizji.

Aplikacja do sprzedawania rzeczy – jaką warto wybrać?

Jeszcze inną formą sprzedawania produktów w sieci może być korzystanie ze specjalnych aplikacji sprzedażowych. Wiele z nich zapewnia swoim użytkownikom realizowanie bezpiecznych płatności online, dzięki czemu cieszą się sporym zainteresowaniem. Poznaj najpopularniejsze aplikacje, które już od dłuższego czasu są dostępne w Internecie.

Vinted

Popularną platformą umożliwiającą prowadzenie sprzedaży online jest Vinted. Obecnie serwis nie skupia się wyłącznie na używanych ubraniach – coraz częściej są na nim wystawiane nowe produkty. Za pośrednictwem Vinted można szybko pozyskać wielu stałych klientów, którzy chętnie będą składać zamówienia. To także świetne rozwiązanie, aby szybko wypromować swój sklep.

Szafa.pl

Szafa.pl cieszy się sporym zainteresowanych przede wszystkim wśród osób, które chcą kupić używane ubrania. Za pośrednictwem aplikacji można także zamówić obuwie, biżuterię czy kosmetyki. Wystarczy się zarejestrować, aby bez problemu sprzedawać w Internecie odzież, dodatki biżuteryjne, torebki i wiele innych artykułów.

Sklepy internetowe cieszą się w sieci ogromną popularnością. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż towaru w internecie, musisz liczyć się z dużą konkurencją. Zastanów się, jak rozwinąć swoją działalność za pomocą wybranych platform sprzedażowych. Zadbaj też o to, aby w sklepie często pojawiały się nowe produkty, mając na uwadze oczekiwania potencjalnych klientów.

Polecane

Czym powinna wyróżniać się obsługa klienta sklepu internetowego?

Dla każdego właściciela sklepu internetowego priorytetem powinno być zadowolenie klienta i rozwój…

Prowadzisz sklep online? O kilku kwestiach nie możesz zapomnieć!

E-commerce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż. Na rynku działa…

Responsywny sklep internetowy – czy to gwarancja sukcesu?

Chcesz odnieść sukces w branży e-commerce, ale nie wiesz co jest istotne?…

Dlaczego tak ważne jest stworzenie biznesplanu przed rozpoczeciem działalności

Rozpoczęcie działalności gospodarczej to przełomowy moment w Twoim życiu. Decydując się na…