Paczki

Zależy Ci na szybkim wysłaniu paczki do odbiorcy? Obecnie masz do wyboru najróżniejsze formy dostawy, dzięki którym szybko i wygodnie nadasz przesyłkę pod wskazany adres. Zapomnij o kolejkach na poczcie czy żmudnym adresowaniu paczki. Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań nadania wysyłki i przekonaj się, jakie to proste!

Jak najlepiej wysłać paczkę?

Prowadzisz sklep internetowy i zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży? Jeśli tak, koniecznie musisz wziąć pod uwagę preferencje swoich potencjalnych klientów dotyczące dostawy zamówionych produktów, a także ich ewentualnych zwrotów. Pamiętaj, że dla odbiorcy usług e-commerce bardzo ważna jest szybka dostawa towaru. Nie możesz zawieść swojego klienta w tym zakresie – w przeciwnym razie wzrasta prawdopodobieństwo, że wybierze konkurencyjną ofertę. Musisz zatem zdecydować się na firmę kurierską, która gwarantuje bardzo szybką dostawę do adresata.

Oczywiście wiele zależy również od samego nadania. Jeśli proces wysłania przesyłki będzie zbyt czasochłonny, w dłuższej perspektywie dostawa paczek znacznie się przedłuży. W trosce o optymalizację procesów logistycznych, skorzystaj z usług firmy kurierskiej, która stosuje rozwiązania maksymalnie przyspieszające wysyłkę zamówienia. Jedną z nich jest InPost udostępniający swoim klientom różne opcje dostawy. Zarówno w przypadku zamówienia kuriera, jak i nadania paczki w Paczkomacie czy PaczkoPunkcie, możesz liczyć na naprawdę szybką wysyłkę. A do tego klienci mogą w późniejszym czasie bez problemu i bezpiecznie odesłać towar, gdy nie spełnia ich wymagań.

Jak szybko wysłać paczkę kurierem?

Bardzo wiele sklepów internetowych dostarcza swoje produkty kurierem, bezpośrednio na adres wskazany przez odbiorcę. Nadanie paczki w tym przypadku nie jest kłopotliwe, a wszystkich formalności można dopełnić bez wychodzenia z domu dzięki branży KEP. Jak to wygląda w praktyce? Pierwszym krokiem jest przygotowanie paczki do wysłania. Następnie należy nadać przesyłkę online. W przypadku firmy InPost możesz skorzystać z prostego w obsłudze Managera Paczek InPost. Wystarczy zalogować się w systemie, wybrać paczki do wysłania (pamiętając o uwzględnieniu ich gabarytów) oraz online pobrać i wydrukować etykietę. Za całą usługę szybko zapłacisz przez Internet. Ostatnim etapem jest odbiór przesyłek – kurier zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem. Cały proces wysyłki nie zajmuje dużo czasu, głównie dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom w Managerze Paczek InPost.

Jak bezpiecznie zapakować towar?

Szybka dostawa przesyłki jest uzależniona także od jej odpowiedniego zapakowania. Pamiętaj, że Twój klient czeka na nienaruszoną paczkę. Jeśli nie zapakujesz jej we właściwy sposób, zawartość może ulec uszkodzeniu. Co więcej, kurier może nie przyjąć takiej przesyłki. Z tego powodu warto zadbać o dużą ilość gotowych opakowań, takich jak prostopadłościenne kartony czy folie bąbelkowe, aby mieć pewność, że paczka nie zostanie uznana za niestandardową. Jeśli z powodu nieprawidłowego opakowania produktu przesyłka nie ruszy w dalszą drogę, czas doręczenia znacznie się wydłuży.

Nadaj paczkę z Paczkomatu lub PaczkoPunktu

Chcesz jeszcze bardziej przyspieszyć dostawę przesyłki i nie zamierzasz czekać na kuriera? A może po prostu masz za małą ilość paczek i nie opłaca Ci się zamawiać kuriera? W takim przypadku nadaj paczkę całkowicie samodzielnie w Paczkomacie lub PaczkoPunkcie. Firma InPost wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą maksymalnie skrócić czas nadania. Cały proces jest bardzo prosty, nawet dla początkujących użytkowników. A do tego Ty sam ustalasz, o której godzinie wysyłasz produkty! Sprawdź, jak to zrobić!

Wysyłka paczki Paczkomat lub PaczkoPunkt- krok po kroku

Sposób wysyłki

Pierwszym krokiem jest wybór preferowanej formy wysyłki. W zależności od indywidualnych oczekiwań możesz zdecydować się na Paczkomat lub PaczkoPunkt.

Wpisz adres klienta

Następnie musisz wybrać adres dostawy. Również w tym przypadku możesz ustawić Paczkomat albo PaczkoPunkt, lub po prostu nadać paczkę bezpośrednio do adresata. Pamiętaj, aby dokładnie uzupełnić wszystkie niezbędne dane adresowe.

Opłać nadanie

Gdy wypełnisz obowiązkowe pola, możesz zatwierdzić swoje zlecenie i dokonać płatności online.

Nadaj paczkę

Po uiszczeniu opłaty będziesz mógł skorzystać z usługi wydrukowania gotowej etykiety. Następnie udaj się do wybranego Paczkomatu lub PaczkoPunktu, w którym zrealizujesz nadanie przesyłki.

Szybka wysyłka – Paczkomat

Masz już przygotowaną paczkę i zdecydowałeś się na nadanie jej bezpośrednio z Paczkomatu? Cały proces zajmie Ci zaledwie parę chwil! Wystarczy wybrać na ekranie okienko “mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Teraz możesz zeskanować kod kreskowy znajdujący się na wydrukowanej etykiecie. Następnie należy włożyć paczkę do wyznaczonej skrytki, aby rozpoczął się proces dostawy. Musisz pamiętać, że nie wszystkie przesyłki możesz wysłać w ten sposób. Zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar paczki – jeśli okaże się za duża, nie zmieści się w skrytce.

Szybkie nadanie paczki bez etykiety

Klient liczy na szybką realizację zamówienia, a Ty nie masz możliwości wydrukowania etykiety? W InPost to żaden problem – paczki są dostarczane również bez niej. Wystarczy, że zdecydujesz się na nadanie przesyłki w aplikacji InPost Mobile. Za jej pośrednictwem możesz podać rozmiar paczki, aby na tej podstawie wybrać do niej optymalną skrytkę w Paczkomacie. Następne w dolnym menu należy kliknąć na opcję “nadaj” i uzupełnić niezbędne dane, w tym sposób dostawy, adres nadawcy i odbiorcy. Kolejnym krokiem do zrealizowania tej usługi jest dokonanie płatności online. Po uiszczeniu należności otrzymasz kod nadania oraz kod QR ważny przez 30 dni. Teraz już wystarczy udać się do wybranego Paczkomatu, zeskanować kod QR i wpisać kod nadania. Gotową paczkę należy wrzucić do otwartej skrytki. Jeśli skorzystasz z tego rozwiązania, Twoi klienci na pewno docenią szybką realizację zamówienia.

Wysyłka paczek do klienta – podsumowanie

Zastanów się, jakie przesyłki kurierskie najlepiej sprawdzą się w przypadku prowadzonej przez Ciebie działalności. Pamiętaj, że niezależnie od formy dostawy, musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki oraz podanie wszystkich niezbędnych informacji, takich jak dane adresowe. Postaraj się, aby Twoi klienci nie musieli długo czekać na dostawę zamówionych produktów. Skorzystaj z opcji szybkiego wysłania paczki bezpośrednio z Paczkomatów lub PaczkoPunktów. Zapoznaj się z ich rozmieszczeniem w Twojej najbliższej okolicy i wybierz optymalną lokalizację.

Polecane

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…

Produkty, które najlepiej sprawdzą się do pakowania paczek

Prowadzisz sklep online i szukasz odpowiednich produktów do pakowania przesyłek? Postaw na…

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw – co to oznacza?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pojęcie bezpieczeństwa łańcucha dostaw nie powinno być Ci…