Kurier za pobraniem

Prowadzisz sklep internetowy i zastanawiasz się, jakie formy dostawy zapewnić swoim klientom? Jedną z podstawowych usług powinna być paczka kurierska za pobraniem. Pamiętaj, że wiele osób nie lubi korzystać z transakcji internetowych lub po prostu nie dysponuje odpowiednimi środkami na koncie online. W tym przypadku przesyłka pobraniowa okaże się jedynym sposobem na skorzystanie z Twojej oferty i sfinalizowanie transakcji. Myśląc o rozwoju e-commerce warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę. Sprawdź, które firmy kurierskie gwarantują taką formę dostarczenia paczki!

Płatność za pobraniem – co to oznacza?

Wiele osób korzystających ze sklepów internetowych nie wie, czym tak naprawdę jest przesyłka pobraniowa. Jako właściciel platformy sprzedażowej musisz zadbać o to, aby każdy potencjalny klient miał świadomość, w jaki sposób może z niej skorzystać. Forma doręczenia przesyłki za pobraniem polega na dostarczeniu paczki pod wskazany adres bez wcześniejszego opłacenia zakupów. Wybierając tę opcję, odbiorca dopiero przy odbiorze uiszcza odpowiednią opłatę. Pieniądze przyjmuje kurier, który następnie poprzez firmę kurierską przekazuje je na konto sklepu. Obecnie większość klientów wie, na czym polega płatność za pobraniem – warto jednak dokładnie opisać cały proces , a w razie potrzeby udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Dlaczego klienci chętnie wybierają przesyłkę pobraniową?

Klienci często chcą zapłacić za przesyłkę bezpośrednio u kuriera, ponieważ nie korzystają z bankowości internetowej i tym samym nie mogą opłacić paczki online. To także świetne rozwiązanie dla osób, które po raz pierwszy składają zamówienie w wybranym sklepie internetowym i obawiają się, czy paczka faktycznie do nich trafi. Dzięki opcji pobraniowej czują się bezpieczniej, ponieważ mogą zapłacić za zamówienie dopiero w momencie dostarczenia towaru przez kuriera. Niektórzy klienci wybierają tę formę dostawy również wtedy, gdy nie dysponują odpowiednią kwotą na internetowym koncie bankowym i wolą nieco później zapłacić bezpośrednio u kuriera. Przesyłka kurierska pobraniowa jest także doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zachowaniu prywatności – dzięki niej dana transakcja nie zostaje odnotowana na indywidualnym rachunku bankowym.

Płatność za pobraniem a skrócony czas oczekiwania na paczkę

Niewątpliwą zaletą przesyłki pobraniowej jest także ograniczenie formalności związanych z transakcją do minimum i skrócenie czasu dostawy. Po wybraniu tej opcji sklep nie musi oczekiwać na wpłatę, dzięki czemu od razu przystępuje do realizacji zamówienia. Dla wielu klientów właśnie to jest głównym argumentem, dla którego decydują się na przesyłkę za pobraniem. Warto przy tym podkreślić, że zwykły przelew bankowy może być zaksięgowany nawet w przeciągu kilku dni, co znacznie przedłuża czas realizacji. Problemem bywa także bankowość internetowa – jeśli klient ma konto w innym banku niż sklep internetowy, przelew zazwyczaj jest realizowany dopiero następnego dnia. Przesyłki pobraniowe są zatem najlepszym sposobem, aby uniknąć formalności przy złożeniu zamówienia i przyspieszyć odbiór paczki.

Przesyłka za pobraniem – czy można sprawdzić zawartość?

Wielu klientów jest przekonanych, że przy doręczeniu paczki pobraniowej mają prawo sprawdzić jej zawartość przed uiszczeniem opłaty. W rzeczywistości ta opcja jest dostępna jedynie w przypadku klientów wykupujących wcześniej tę usługę. Standardowa przesyłka za pobraniem nie uwzględnia sprawdzenia zawartości. Klienci mogą otworzyć paczkę dopiero po uiszczeniu płatności, oczywiście najlepiej w obecności Kuriera, aby ewentualnie zgłosić przy nim reklamacje.

Zamówienie kuriera za pobraniem – co musisz wiedzieć?

Zastanawiasz się, jak działa kurier za pobraniem? W rzeczywistości nadanie paczki jest banalnie proste! Za pośrednictwem odpowiedniej firmy kurierskiej możesz szybko wysłać przesyłkę, za którą adresat zapłaci dopiero przy jej odbiorze. Wystarczy dosłownie kilka kroków, aby nadać paczkę za pobraniem. W większości firm kurierskich obowiązują te same zasady i jako nadawca musisz:

  • spakować produkt do paczki,
  • zaadresować,
  • opłacić przesyłkę,
  • nakleić etykietę z danymi adresowymi,
  • nadać przesyłkę za pobraniem.

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat tej formy przesyłki towaru? Jeśli prowadzisz sklep internetowy z obsługą klientów mieszkających za granicą, musisz pamiętać, że paczkę za pobraniem możesz nadać tylko na terenie Polski.

Jakie możliwości opłacenia przesyłki za pobraniem mają odbiorcy paczki?

Dobra firma kurierska powinna wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, aby mogli odebrać praczkę za pobraniem w dogodny sposób. Najczęściej wybieraną opcją płatności jest płatność gotówką. W tym przypadku ważne jest, aby kwota pobrania była odliczona – kurier nie ma obowiązku wydawania reszty. Obecnie większość firm kurierskich proponuje również płatność kartą. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują odliczoną kwotą, a chcą szybko dokonać zapłaty. Przesyłkę za pobraniem można również opłacić u kuriera BLIKiem. Dodatkowo warto podkreślić, że wiele firm pozwala klientom odebrać paczkę w punkcie – na przykład w Paczkomacie lub POP. W tym przypadku za przesyłki należy zapłacić bezpośrednio w danym miejscu odbioru lub internetowo.

Opcja dostawy za pobraniem a cena przesyłki

Jeśli interesujesz się branżą kurierską, z pewnością wiesz, że przesyłka za pobraniem to tak naprawdę usługa dodatkowa. Co za tym idzie, wiąże się z nieco większą opłatą uiszczaną przy odbiorze paczki. Nie musisz obawiać się jednak, że wyższe ceny zniechęcą klientów do skorzystania z tej możliwości. Dla potencjalnego odbiorcy zamawiającego towar z Twojego sklepu najczęściej liczy się jak najszybsze nadanie paczki, a właśnie ten rodzaj przesyłki pozwala na błyskawiczne wysłanie zamówienia. Co więcej, różnice w cenie pomiędzy opcją za pobraniem a przesyłką opłaconą z góry nie są duże. Zazwyczaj klient musi dopłacić jedynie kilka złotych więcej, aby skorzystaj z tej możliwości.

Podsumowanie

Prowadząc sklep internetowy, nie zapomnij o dokładnym wyjaśnieniu klientom wszystkich możliwości dostarczenia produktów. Twój potencjalny odbiorca musi wiedzieć, co oznacza przesyłka kurierska za pobraniem i dlaczego warto zamówić towar, korzystając z tego rozwiązania. Zadbaj o to, aby klienci nie mieli problemów z odbiorem zamówienia i dzięki temu ponownie zdecydowali się na zakupy. Przy dostępnych formach dostawy możesz wymienić zalety przesyłki pobraniowej oraz zamówienia opłaconego z góry, co ułatwi dokonanie wyboru.

Polecane

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw – co to oznacza?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pojęcie bezpieczeństwa łańcucha dostaw nie powinno być Ci…

Produkty, które najlepiej sprawdzą się do pakowania paczek

Prowadzisz sklep online i szukasz odpowiednich produktów do pakowania przesyłek? Postaw na…