Paczki

Samoobsługowe urządzenia InPost do nadawania i odbierania przesyłek zrewolucjonizowały nie tylko branżę kurierską, ale także nasze przyzwyczajenia dotyczące zamawiania przez Internet. Dynamicznie rozwijający się sektor e-commerce sprawia, że kupowanie online stało się łatwe, szybkie i przyjemne, a doręczenie paczki odbywa się na naszych własnych zasadach. Nie musimy czekać na kuriera w domu. Jeśli cenimy sobie swobodę i niezależność, wybieramy Paczkomaty i odbieramy przesyłkę, kiedy tylko nam wygodnie. Jednak zanim trafi ona do maszyny, przebywa długą i nierzadko krętą drogę wymagającą sprawnej pracy całego zespołu osób. Chcesz dowiedzieć się, jak paczki trafiają do Paczkomatów? Koniecznie czytaj dalej!

Nadanie paczki lub jej odbiór: z Paczkomatami to łatwizna!

Sprzedaż internetowa rozkręciła się na dobre. Coraz chętniej przeglądamy oferty sklepów elektronicznych, rezygnując jednocześnie z odwiedzania galerii handlowych: nie robimy tego już tak często, jak jeszcze kilka lat temu. Wszystko dlatego, że zamawianie rozmaitych towarów online ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy liczyć się z godzinami otwarcia sklepu (które nie zawsze są dla nas komfortowe), czy stać w długich kolejkach do kasy, marnując przy tym swój czas. W Internecie wystarczy kilka kliknięć, żeby złożyć zamówienie. A co z wysyłką? Sprzedawcom zależy na zadowoleniu klientów, dlatego przeważnie starają się zaproponować kilka opcji do wyboru. Jedną z nich jest dostawa paczki do Paczkomatu InPost. Wybierając Paczkomat, zyskujemy pełną niezależność: odbierzemy paczkę w dowolnym momencie (mamy na to 48 godzin od momentu umieszczenia jej przez kuriera w maszynie). Urządzenia InPost są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu! Poza tym jest to najszybszy sposób doręczenia przesyłek — najczęściej czas oczekiwania na paczkę to tylko jeden dzień roboczy. Ponadto Paczkomaty są łatwe w obsłudze i intuicyjne: nadanie lub odebranie przesyłki zajmuje kilka chwil. Trzeba również wspomnieć, że Paczkomaty należą do tanich opcji, jeśli chodzi o usługi kurierskie. Zyskujesz nie tylko komfort i zadowolenie, ale także możesz zaoszczędzić, co ma znaczenie przy nadawaniu większych ilości przesyłek.

Odbiór paczki z Paczkomatu przez kuriera: kulisy procesu doręczania

Jak to się dzieje, że odbiorcy tak szybko otrzymują przesyłki, a maszyny InPost pracują sprawnie, bez żadnych problemów? Gdzie wędruje Twoja paczka od momentu nadania? Poniżej przedstawiamy jej drogę do wybranego przez Ciebie Paczkomatu — krok po kroku:

 • nadawca umieszcza paczki w Paczkomacie — nadana paczka jeszcze tego samego dnia zostaje zabrana przez kuriera, a potem trafia do najbliższego oddziału InPost;
 • w oddziale przesyłki są sortowane i przekazane do Głównej Sortowni, gdzie najczęściej w godzinach późnowieczornych przygotowuje się je do następnego etapu transportu;
 • paczki ruszają do miasta docelowego;
 • przesyłki trafiają do Głównej Sortowni, czyli ogromnego centrum logistycznego. A także zostają odpowiednio posortowane;
 • po sortowaniu paczki są pakowane do samochodów zmierzających do poszczególnych oddziałów docelowych;
 • gdy przesyłki zostają przyjęte w oddziale, mogą nareszcie trafić do kuriera, a on następnie umieszcza je w Paczkomacie;
 • kiedy paczka trafia do skrytki, odbiorca otrzymuje powiadomienie: wiadomość e-mail, SMS lub informację w aplikacji InPost Mobile — przesyłka jest gotowa do odbioru i czeka w maszynie przez kolejne 48 godzin;
 • na ekranie Paczkomatu wystarczy podać swój numer telefonu i podać otrzymany kod odbioru, możemy też zeskanować kod QR (tego wszystkiego nie trzeba, mając aplikację InPost Mobile: wówczas otwieramy skrytkę zdalnie swoim smartfonem).

Jak umieścić paczkę w Paczkomacie? Instrukcja dla nadawcy

Odbiór paczki nie powinien stanowić żadnych problemów — doskonale wiemy, co zrobić, aby paczka trafiła w nasze ręce. Ale, czy nadawanie przesyłki jest tak samo łatwe? Okazuje się, że tak! Do wyboru mamy kilka sposobów.

Nadanie w Paczkomacie: sposób 1 za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile

Śpieszysz się i nie chcesz drukować etykiety? Kurier nie wchodzi w grę? Żaden problem! Po prostu spakuj paczkę i udaj się do najbliższego Paczkomatu. Jak wygląda wysyłanie za pomocą InPost Mobile? Czeka Cię tylko kilka kroków:

 • w aplikacji mobilnej podaj wymagane dane odbiorcy i nadawcy;
 • zapłać za usługę wygodnie przez smartfona;
 • udaj się do wybranego Paczkomatu i wpisz na ekranie maszyny 9-cyfrowy kod lub zeskanuj kod QR;
 • umieść paczkę w skrytce – nie potrzebujesz żadnej etykiety!

Nadanie w Paczkomacie: sposób 2 Szybkie Nadania

Szybkie Nadania to innowacyjna usługa od InPost do nadawania przesyłek w Paczkomatach lub PaczkoPunktach, bez konieczności zakładania konta i logowania do systemu — wszystko po to, aby maksymalnie uprościć proces wysyłania paczki. Jak błyskawicznie nadać przesyłki przy pomocy usługi Szybkie Nadania?

 • wejdź na stronę: inpost.pl/SzybkieNadania/;
 • podaj niezbędne dane nadawcy i odbiorcy oraz informacje dotyczące paczki;
 • opłać usługę i wydrukuj etykietę;
 • odpowiednio zapakuj artykuły przeznaczone do wysyłki i naklej etykietę na górnej powierzchni przesyłki;
 • zanieś paczkę do wybranego Paczkomatu: na ekranie urządzenia wybierz opcję: „Mam już paczkę ze specjalną etykietą” i zeskanuj kod kreskowy;
 • umieść przesyłkę w urządzeniu — skrytka otworzy się automatycznie.

Nadanie w Paczkomacie: sposób 3 Manager Paczek

Manager Paczek to specjalnie stworzony system do nadawania przesyłek — zarówno kurierskich, jak i paczkomatowych. Aby z niego skorzystać, trzeba się jednak zarejestrować. Dzięki temu możemy przeglądać archiwum naszych paczek, generować etykiety i na bieżąco śledzić każdą przesyłkę. Założenie konta trwa kilka minut i nic nie kosztuje. Chcesz wiedzieć jak nadać paczki w Managerze Paczek? To nic skomplikowanego:

 • zaloguj się do systemu, korzystając ze strony: https://manager.paczkomaty.pl;
 • w sekcji „Wyślij przesyłki” wygeneruj etykietę i podaj wszystkie potrzebne dane do zrealizowania usługi;
 • Manager Paczek poda Ci koszt wysyłki — opłać usługę z dostępnych środków;
 • wydrukuj etykietę i umieść ją na przygotowanej paczce;
 • udaj się do Paczkomatu;
 • przy urządzeniu zeskanuj numer paczki i podaj kod nadania z etykiety;
 • umieść przesyłkę w skrytce.

Później paczka czeka, aż przyjedzie po nią kurier, który dostarczy ją odbiorcy.

Najszybsze i najwygodniejsze korzystanie z Paczkomatów? Postaw na aplikację InPost Mobile!

Często robisz zakupy przez Internet i wybierasz opcję dostawy do Paczkomatów? A może równie często nadajesz paczki i zależy Ci na czasie oraz oszczędnościach? W takim razie zainstaluj na swoim smartfonie nowoczesną aplikację InPost Mobile. Będziesz na bieżąco podczas całego procesu dostawy do odbiorcy: otrzymasz powiadomienia informujące o zmianie statusu paczki i będziesz mieć wszystkie dane w jednym miejscu. Co jednak najważniejsze: otworzysz Paczkomat zdalnie przy pomocy własnego smartfona! Bez kolejek i konieczności skorzystania z ekranu urządzenia. Prawda, że to wyjątkowa i korzystna opcja? Koniecznie poczytaj więcej o aplikacji mobilnej InPost Mobile.

Z Paczkomatami InPost nadawanie i odbieranie paczek stało się przyjemnością. Sprawdź sam!

Polecane

Czym charakteryzuje się branża KEP?

Sektor TSL, czyli transportu, spedycji i logistyki, to jeden z najważniejszych elementów…

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Jakie przesyłki nie mogą być automatycznie sortowane?

Zdarza Ci się nadawać paczki, ale chcesz uniknąć dodatkowej dopłaty? Zastanawiasz się,…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…