Paczki

Samoobsługowe urządzenia InPost do nadawania i odbierania przesyłek zrewolucjonizowały nie tylko branżę kurierską, ale także nasze przyzwyczajenia dotyczące zamawiania przez Internet. Dynamicznie rozwijający się sektor e-commerce sprawia, że kupowanie online stało się łatwe, szybkie i przyjemne, a doręczenie paczki odbywa się na naszych własnych zasadach. Nie musimy czekać na kuriera w domu. Jeśli cenimy sobie swobodę i niezależność, wybieramy Paczkomaty i odbieramy przesyłkę, kiedy tylko nam wygodnie. Jednak zanim trafi ona do maszyny, przebywa długą i nierzadko krętą drogę wymagającą sprawnej pracy całego zespołu osób. Chcesz dowiedzieć się, jak paczki trafiają do Paczkomatów? Koniecznie czytaj dalej!

Nadanie paczki lub jej odbiór: z Paczkomatami to łatwizna!

Sprzedaż internetowa rozkręciła się na dobre. Coraz chętniej przeglądamy oferty sklepów elektronicznych, rezygnując jednocześnie z odwiedzania galerii handlowych: nie robimy tego już tak często, jak jeszcze kilka lat temu. Wszystko dlatego, że zamawianie rozmaitych towarów online ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy liczyć się z godzinami otwarcia sklepu (które nie zawsze są dla nas komfortowe), czy stać w długich kolejkach do kasy, marnując przy tym swój czas. W Internecie wystarczy kilka kliknięć, żeby złożyć zamówienie. A co z wysyłką? Sprzedawcom zależy na zadowoleniu klientów, dlatego przeważnie starają się zaproponować kilka opcji do wyboru. Jedną z nich jest dostawa paczki do Paczkomatu InPost. Wybierając Paczkomat, zyskujemy pełną niezależność: odbierzemy paczkę w dowolnym momencie (mamy na to 48 godzin od momentu umieszczenia jej przez kuriera w maszynie). Urządzenia InPost są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu! Poza tym jest to najszybszy sposób doręczenia przesyłek — najczęściej czas oczekiwania na paczkę to tylko jeden dzień roboczy. Ponadto Paczkomaty są łatwe w obsłudze i intuicyjne: nadanie lub odebranie przesyłki zajmuje kilka chwil. Trzeba również wspomnieć, że Paczkomaty należą do tanich opcji, jeśli chodzi o usługi kurierskie. Zyskujesz nie tylko komfort i zadowolenie, ale także możesz zaoszczędzić, co ma znaczenie przy nadawaniu większych ilości przesyłek.

Odbiór paczki z Paczkomatu przez kuriera: kulisy procesu doręczania

Jak to się dzieje, że odbiorcy tak szybko otrzymują przesyłki, a maszyny InPost pracują sprawnie, bez żadnych problemów? Gdzie wędruje Twoja paczka od momentu nadania? Poniżej przedstawiamy jej drogę do wybranego przez Ciebie Paczkomatu — krok po kroku:

 • nadawca umieszcza paczki w Paczkomacie — nadana paczka jeszcze tego samego dnia zostaje zabrana przez kuriera, a potem trafia do najbliższego oddziału InPost;
 • w oddziale przesyłki są sortowane i przekazane do Głównej Sortowni, gdzie najczęściej w godzinach późnowieczornych przygotowuje się je do następnego etapu transportu;
 • paczki ruszają do miasta docelowego;
 • przesyłki trafiają do Głównej Sortowni, czyli ogromnego centrum logistycznego. A także zostają odpowiednio posortowane;
 • po sortowaniu paczki są pakowane do samochodów zmierzających do poszczególnych oddziałów docelowych;
 • gdy przesyłki zostają przyjęte w oddziale, mogą nareszcie trafić do kuriera, a on następnie umieszcza je w Paczkomacie;
 • kiedy paczka trafia do skrytki, odbiorca otrzymuje powiadomienie: wiadomość e-mail, SMS lub informację w aplikacji InPost Mobile — przesyłka jest gotowa do odbioru i czeka w maszynie przez kolejne 48 godzin;
 • na ekranie Paczkomatu wystarczy podać swój numer telefonu i podać otrzymany kod odbioru, możemy też zeskanować kod QR (tego wszystkiego nie trzeba, mając aplikację InPost Mobile: wówczas otwieramy skrytkę zdalnie swoim smartfonem).

Jak umieścić paczkę w Paczkomacie? Instrukcja dla nadawcy

Odbiór paczki nie powinien stanowić żadnych problemów — doskonale wiemy, co zrobić, aby paczka trafiła w nasze ręce. Ale, czy nadawanie przesyłki jest tak samo łatwe? Okazuje się, że tak! Do wyboru mamy kilka sposobów.

Nadanie w Paczkomacie: sposób 1 za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile

Śpieszysz się i nie chcesz drukować etykiety? Kurier nie wchodzi w grę? Żaden problem! Po prostu spakuj paczkę i udaj się do najbliższego Paczkomatu. Jak wygląda wysyłanie za pomocą InPost Mobile? Czeka Cię tylko kilka kroków:

 • w aplikacji mobilnej podaj wymagane dane odbiorcy i nadawcy;
 • zapłać za usługę wygodnie przez smartfona;
 • udaj się do wybranego Paczkomatu i wpisz na ekranie maszyny 9-cyfrowy kod lub zeskanuj kod QR;
 • umieść paczkę w skrytce – nie potrzebujesz żadnej etykiety!

Nadanie w Paczkomacie: sposób 2 Szybkie Nadania

Szybkie Nadania to innowacyjna usługa od InPost do nadawania przesyłek w Paczkomatach lub PaczkoPunktach, bez konieczności zakładania konta i logowania do systemu — wszystko po to, aby maksymalnie uprościć proces wysyłania paczki. Jak błyskawicznie nadać przesyłki przy pomocy usługi Szybkie Nadania?

 • wejdź na stronę: inpost.pl/SzybkieNadania/;
 • podaj niezbędne dane nadawcy i odbiorcy oraz informacje dotyczące paczki;
 • opłać usługę i wydrukuj etykietę;
 • odpowiednio zapakuj artykuły przeznaczone do wysyłki i naklej etykietę na górnej powierzchni przesyłki;
 • zanieś paczkę do wybranego Paczkomatu: na ekranie urządzenia wybierz opcję: „Mam już paczkę ze specjalną etykietą” i zeskanuj kod kreskowy;
 • umieść przesyłkę w urządzeniu — skrytka otworzy się automatycznie.

Nadanie w Paczkomacie: sposób 3 Manager Paczek

Manager Paczek to specjalnie stworzony system do nadawania przesyłek — zarówno kurierskich, jak i paczkomatowych. Aby z niego skorzystać, trzeba się jednak zarejestrować. Dzięki temu możemy przeglądać archiwum naszych paczek, generować etykiety i na bieżąco śledzić każdą przesyłkę. Założenie konta trwa kilka minut i nic nie kosztuje. Chcesz wiedzieć jak nadać paczki w Managerze Paczek? To nic skomplikowanego:

 • zaloguj się do systemu, korzystając ze strony: https://manager.paczkomaty.pl;
 • w sekcji „Wyślij przesyłki” wygeneruj etykietę i podaj wszystkie potrzebne dane do zrealizowania usługi;
 • Manager Paczek poda Ci koszt wysyłki — opłać usługę z dostępnych środków;
 • wydrukuj etykietę i umieść ją na przygotowanej paczce;
 • udaj się do Paczkomatu;
 • przy urządzeniu zeskanuj numer paczki i podaj kod nadania z etykiety;
 • umieść przesyłkę w skrytce.

Później paczka czeka, aż przyjedzie po nią kurier, który dostarczy ją odbiorcy.

Najszybsze i najwygodniejsze korzystanie z Paczkomatów? Postaw na aplikację InPost Mobile!

Często robisz zakupy przez Internet i wybierasz opcję dostawy do Paczkomatów? A może równie często nadajesz paczki i zależy Ci na czasie oraz oszczędnościach? W takim razie zainstaluj na swoim smartfonie nowoczesną aplikację InPost Mobile. Będziesz na bieżąco podczas całego procesu dostawy do odbiorcy: otrzymasz powiadomienia informujące o zmianie statusu paczki i będziesz mieć wszystkie dane w jednym miejscu. Co jednak najważniejsze: otworzysz Paczkomat zdalnie przy pomocy własnego smartfona! Bez kolejek i konieczności skorzystania z ekranu urządzenia. Prawda, że to wyjątkowa i korzystna opcja? Koniecznie poczytaj więcej o aplikacji mobilnej InPost Mobile.

Z Paczkomatami InPost nadawanie i odbieranie paczek stało się przyjemnością. Sprawdź sam!

Polecane

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…

Produkty, które najlepiej sprawdzą się do pakowania paczek

Prowadzisz sklep online i szukasz odpowiednich produktów do pakowania przesyłek? Postaw na…

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw – co to oznacza?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pojęcie bezpieczeństwa łańcucha dostaw nie powinno być Ci…