Paczki

Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, z pewnością wiele razy spotkałeś się z koniecznością wysłania do klientów większej ilości towaru lub produktów o znacznych gabarytach z pomocą branży KEP. W takich przypadkach najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie nadanie palety kurierem. Wybierz odpowiednią firmę kurierską, która świadczy tego typu usługi i zapoznaj się ze szczegółowymi kosztami. Jeśli myślisz, że przygotowanie takiej paczki dla kuriera jest trudne, to postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. Z nami dowiesz się, jak przygotować paczkę paletową dla kuriera!

Kiedy warto nadać przesyłkę paletową?

Paletowe przesyłki krajowe cieszą się dużą popularnością na rynku e-commerce. Korzystają z nich przede wszystkim osoby, które zajmują się sprzedażą produktów o dużych lub niestandardowych gabarytach. Większość firm kurierskich jasno określa, jakie towary najlepiej przesyłać na paletach. Istotna jest przede wszystkim waga adresowanych przesyłek. Przyjmuje się, że w przypadku produktów powyżej 30 kg optymalnym rozwiązaniem będzie paczka paletowa. W praktyce, ta forma dostawy jest najczęściej stosowana między innymi przy wysyłce maszyn, materiałów budowlanych, mebli, instrumentów muzycznych, sprzętu RTV/AGD i sprzętu ogrodniczego. Warto skorzystać z usługi nadania przesyłki paletowej, ponieważ jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem ze względów finansowym – w ten sposób można znacznie zaoszczędzić na jednorazowej przesyłce.

Nadanie paczki a wymiary przesyłki paletowej – co musisz wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na przesyłkę paletową, musisz zapoznać się z jej szczegółowymi parametrami. Pamiętaj, że kurier najpewniej odmówi transportu, jeśli towar przekroczy wymiary palety określone w regulaminie firmy. Obecnie większość firm kurierskich korzysta z tak zwanych europalet. Cieszą się one dużą popularnością, stając się bardzo funkcjonalnym narzędziem logistycznym. Dodatkowo warto podkreślić, że europalety mają niezbędne atesty i licencje, dzięki czemu można je wysyłać również poza granice kraju. Jeśli chcesz w ten sposób nadać swoje paczki, musisz przestrzegać szczegółowych wymiarów. Obecnie można wyróżnić trzy główne podtypy palet EPAL:

  • EPAL 6 o wymiarach: 800 x 600 x 144 mm,
  • EPAL 2 o wymiarach: 1200 x 1000 x 144 mm,
  • EPAL 3 o wymiarach: 1000 x 1200 x 144 mm.

Najpopularniejszy typ europalety ma wymiary: 1200 x 800 x 144 mm. Decydując się na ten rodzaj usługi w InPost, musisz pamiętać, aby ułożone paczki nie przekroczyły wysokości 1800 mm. W przeciwnym wypadku kurier może odmówić wykonania usługi, gdyż nie jest zgodna z polityką firmy.

Jak pakować przesyłki paletowe?

Jeżeli chcesz wysłać towar przesyłką paletową, musisz w pierwszej kolejności zapewnić sobie odpowiednią paletę o standardowych wymiarach. Tego typu usługi są realizowane w przypadku cięższych paczek, ale istotne jest przygotowanie właściwej palety pod zamówienie. Zanim zamówisz kuriera, upewnij się, czy nie posiada ona widocznych ubytków. Nie będziesz mógł jej wykorzystać w realizacji usługi, jeśli widoczne są na niej przegnicia drewnianych elementów lub pęknięcia. Kurier może także odmówić przyjęcia paletowej przesyłki, gdy widać w niej wystające gwoździe.

Aby odbiór przesyłki odbył się bez żadnych problemów, należy też zadbać o odpowiednie rozłożenie towaru. Dla kuriera istotną kwestią jest właściwe ułożenie pojedynczych opakowań. W przypadku tego typu usługi zaleca się, aby towar układać naprzemiennie. Odbiór przesyłki będzie możliwy po jej odpowiednim zapakowaniu. Całość należy spiąć mocną taśmą poliestrową lub polipropylenową. Musisz także pamiętać o dokładnym oznaczeniu przesyłki, jeśli z uwagi na przewożone produkty usługa transportu będzie wymagała zachowania szczególnej ostrożności. Twoje zamówienie powinno mieć przyklejoną etykietę przewozową. Zanim wezwiesz kuriera po odbiór przesyłki, upewnij się, czy kod kreskowy jest dobrze widoczny.

Nadawanie palet – jak zabezpieczyć przesyłki?

Jeśli zamierzasz nadać paczkę paletą, musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu całej przesyłki. W razie problemów warto poprosić kuriera o radę, aby wskazał, na co zwrócić szczególną uwagę podczas pakowania. Najważniejsze jest, by nic nie wystawało poza granicę palety. Z pewnością zależy Ci na bezpiecznym dostarczeniu towaru, dlatego powinieneś zadbać o zabezpieczenie go od zewnątrz. W tym zadaniu niezastąpiona okaże się folia stretch, którą możesz bez problemu owinąć przewożone paczki. Pamiętaj, że za przesyłki paletowe odpowiada nadawca – od Ciebie zależy bezpieczeństwo transportu. W przypadku przewozu większej ilości paczek lub produktu wielkogabarytowego warto zadbać o dodatkową ochronę narożników. Najlepiej zastosować w tym celu wycięte formy ze styropianu. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłek paletowych to kluczowy etap – dzięki temu odbiór przez adresata przebiegnie bez żadnych problemów. A Ty jako sprzedający unikniesz ewentualny reklamacji i zażaleń na paczkę.

Nadanie palety InPost – dlaczego warto wybrać usługi tego przewoźnika?

Jedną z najpopularniejszych firm kurierskich świadczących usługi w transporcie przesyłek paletowych jest InPost. Współpracuje z nią wielu przedsiębiorców związanych z e-commerce, którzy często wysyłają do odbiorcy duże ilości paczek. W InPost możesz zlecać przesyłki krajowe o różnych gabarytach online. Warto skorzystać z dedykowanej aplikacji InPost Mobile, aby błyskawicznie nadać paczkę i oczekiwać na przyjazd kuriera. Dostępna jest również usługa dla palet, dzięki której zapewnisz swoim klientom komfortowy odbiór produktów o niestandardowych gabarytach. Pamiętaj, aby podczas wypełniania formularza wpisać wszystkie niezbędne szczegóły. Musisz określić dokładne gabaryty paczki, w tym wagę oraz wymiary. Za realizację usługi możesz zapłacić online. Kurier zjawi się u Ciebie w ustalonym terminie po odbiór palety. Drogę palet do odbiorcy będziesz mógł śledzić online – list przewozowy z indywidualnym numerem umożliwi monitorowanie przesyłki. Dzięki temu sprawdzisz, kiedy kurier zjawił się z przesyłką u adresata.

Przesyłka paletowa – kompletne usługi w korzystnej cenie

Paletowe przesyłki krajowe to usługi cieszące się dużym zainteresowaniem, także ze względu na atrakcyjną cenę. Zależy Ci na stałej współpracy z kurierem? W takim przypadku wybierz przewoźnika, który będzie w stanie zagwarantować ekspresową dostawę i szereg dodatkowych korzyści. Pamiętaj, aby zdecydować się na firmę, która od lat realizuje podobne usługi i ma doświadczenie w przesyłaniu wielkogabarytowych paczek. Zamów kuriera i przekonaj się, dlaczego tak wielu właścicieli sklepów internetowych regularnie decyduje się na wysyłkę paletową. Postaw na usługi kurierskie firmy InPost i złóż zamówienie na transport palety. Pamiętaj, aby dokładnie zabezpieczyć swój towar. Skorzystaj ze wskazówek kuriera, który od lat realizuje podobne usługi i wie, czy powinna wyróżniać się prawidłowo zapakowana przesyłka paletowa.

Polecane

Nie wiesz, na jakim etapie dostawy jest twoje zamówienie? Sprawdź, gdzie możesz je śledzić!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach możesz bez problemu monitorować swoją przesyłkę?…

Kiedy można złożyć reklamację w firmie kurierskiej?

Każdy konsument ma prawo do złożenia reklamacji – ta zasada dotyczy nie…

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw – co to oznacza?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, pojęcie bezpieczeństwa łańcucha dostaw nie powinno być Ci…

Produkty, które najlepiej sprawdzą się do pakowania paczek

Prowadzisz sklep online i szukasz odpowiednich produktów do pakowania przesyłek? Postaw na…